Достапни линкови

Две години затвор за членките на „Pussy Riot“


Трите членки на руската панк група „Pussy Riot“ добија по две години затвор откако судот во Москва ги прогласи за виновни по обвинението за хулиганство, а во врска со нивниот настап во московската црква „Христос Спасителот“. Тие ги отфрлија обвинувањата, наведувајќи дека тоа било дел од кампањата против враќањето на Владимир Путин во Кремљ.
XS
SM
MD
LG