Достапни линкови

Во Казакстан убиени деветмина „терористи“


Казакстанските власти соопштија дека денеска биле убиени деветмина терористи во рамките на специјалната операција во едно село на 15 километри од главниот град Алма Ата. Се прецизира дека тие биле убиени откако претходно почнале да стрелаат врз безбедносните сили, Исто така се додава дека тие не биле инволвирани во претходното убиство на 11 луѓе во близина на еден национален парк.
XS
SM
MD
LG