Достапни линкови

Рипна цената на нафтата на светските берзи


Нафтата на светската берза повторно поскапе, трет ден по ред нејзината цена расте. На њујоршката берза таа изнесува 95,29 долари за барел што е за 2 отсто повисока во однос на цената од минатиот петок. Во средата нафтата поскапела за 90центи по барел, по веста дза неочекуваното големо намалување на залихите. На берзите во Лондон цената на нафтата е зголемена за 37 центи и сега изнесува 114,68 долари за барел. Само изнминатиов месец цената е рипната за вкупно 9 долари по барел.
XS
SM
MD
LG