Достапни линкови

Зголемен бројот на жртви во Ирак по серијата бомбашки напади


По новиот бран бомбашки напади во Ирак, бројот на загинати се искачи на 48 а ранети се над десетици луѓе. Во изминативе три недели, последниов напад донесе најмногу жртви за еден ден. Нападите биле извршени во неколку градови пред празникот Аид Ел Фитр кој го означува крајот на муслималскиот свет месец Рамазан.
XS
SM
MD
LG