Достапни линкови

Временската прогноза


Денеска не очекува сончево време со мала до умерена облачност проследено со слаб ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 28 до 36 степени. Во Скопје слично време, со утринска температура до 16 и со дневна до 33 степени.
Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.
XS
SM
MD
LG