Достапни линкови

Врховниот лидер на Иран во посета на регионите погодени од земјотресите


Врховниот лидер на Иран, ајатолахот Али Хамнеи денеска ги посетил селата погодени од неодамнешните земјотреси. Тој повика на обнова на областа и повика жителите да си помагаат меѓу себе и да соработуваа со владата. Според иранското Министерството за здравство, повеќе од 300 луѓе загинаа, а околу 4.000 беа повредени во последователните земјотреси кои го погодија североисточниот регион на земјата.
XS
SM
MD
LG