Достапни линкови

Еквадор му гарантира азил на Џулиан Асанж


Џулиан Асанж.
Еквадор му гарантира азил на Џулиан Асанж, соопштии министерот за надворешни работи на Еквадор Рикардо Патино. Асанж во јуни се засолни во амбасадата на Еквадор во Лондон и побара азил за да ја избегне екстрадикцијата во Шведска, каде што е обвинет за сексуално малтретирање.
XS
SM
MD
LG