Достапни линкови

Серија напади во Ирак, 8 загинати, 50 повредени


Најмалку 8 лица загинале, а 50-тина биле повредени во неколку напади што се случиле денеска во Багдад и во други делови на Ирак. Во напад на контролен пункт во градот Фалуџа загинале 4-ца полицајци, а тројца биле повредени. Во Киркук експлодирале 4 автомобили бомби во период од 45 минути, при што едно лице загинало, а 20-тина биле повредени, а во Багдад од експлозија на бомба загинале 3 лица, а 24 биле повредени.
XS
SM
MD
LG