Достапни линкови

Милитанти нападнале воена база во Пакистан


Група милитанти нападнале една воздушна база во пакистанската провинција Пунџаб, при што, во неколку-часовната претстрелка, загинале 8-мина милитанти и еден војник, јави дописникот на радио Слободна Европа, Радио Машал. Никој не ја превзел одговорноста за нападот, но се верува дека тоа е дело на пакистанските талибанци.
XS
SM
MD
LG