Достапни линкови

Вулин-Србија ќе направи отстапки во преговорите со Косово


Директорот на српската канцеларија за Косово и Метохија Александар Вулин изјави дека Белград планира да направи отстапки во преговорите со Косово, од кои некои ќе бидат болни, но го очекува истото и од Приштина.
Според него, Владата има стратегија за решавање на проблемот за Косово и зад неа ќе застане цела Србија.
XS
SM
MD
LG