Достапни линкови

Организацијата за исламска соработка ја суспендираше Сирија


Бомбашки напад во Сирија
Организацијата за исламска соработка го суспендираше членството на Сирија. Одлуката беше донесена на вториот ден на Самитот на организацијата во Мека и покрај противењето од страна на Иран.
Најмалку 20 лица загинаа во последните бомбашки напади во Азаз во Сирија.
XS
SM
MD
LG