Достапни линкови

Авганистан и Пакистан со истрага за прекуграничните напади


Војник на границата на Авганистан
Авганистанските власти соопштија дека постигнале договор со Пакистан да се спроведе истрага за неодамнешните прекугранични напади, кои предизвикаа зголемување на тензиите меѓу двете земји.
Според нив, заеднички воен тим ќе биде испратен на источната граница со Пакистан, каде ќе се изврши истрагата.
XS
SM
MD
LG