Достапни линкови

Девет загинати во серија напади во Ирак


Ирачките власти соопштија дека најмалку девет лица загинале за време на серија напади низ земјата. Во најсмртоносниот напад при експлозија на автомобил бомба на еден пазар во покраината Диџала загинале 4 лица, а во друг оделен напад две лица.
Во градот Мосул пак вооружена група на мажи убила најмалку три лица.
XS
SM
MD
LG