Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и потопло


Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 37 степени.
Во Скопје и околината слично време, со температура до 35 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 8.
XS
SM
MD
LG