Достапни линкови

Братучедот на Ратко Младиќ условно осуден на една година затвор


Ратко Младиќ
Високиот суд во Белград денеска го осуди братучедот на Ратко Младиќ, Бранислав Младиќ условно на една година затвор, затоа што го криел Млaдиќ во својот дом. Младиќ кај својот братучед во селото Лазарево живеeл пет од вкупно 16-те години кога беше во бегство. На уште десет други луѓе обвинети за помагање на Младиќ кои беа уапсени во 2006 година, им се суди во Белград.
XS
SM
MD
LG