Достапни линкови

Противпожарните авиони го гаснат пожарот во „Јасен“


Илустрација
Двата противпожарни авионa на Дирекцијата за заштита и спасување учествуваат во гаснењето на пожарот со кој е зафатен Националниот парк „Јасен“. Во гасненењето на пожарот се вклучени десетици луѓе.

Од Дирекцијата информираат дека се активни пожарите во општина Липково, во општина Јегуновце и во општина Сарај.
На неколку места повторно се разгорел и пожарот во атарот на велешките села Бреза, Ралевци и Бањица што утринава беше ставен под контрола.
XS
SM
MD
LG