Достапни линкови

Престрелки на границата меѓу Пакистан и Авганистан


Авганистански граничари.
Во престрелки на границата меѓу Пакистан и Авганистан, загинал најмалку еден авганистански граничар, соопштија авганистанските власти. Според нив престрелките меѓу авганистанските и пакистанските гранични патроли избувнала вчера изутрина во близина на контролен пункт во областа Дангам. Во престрелките се повредени неколку војници. Ова е последниот од низата спорови меѓу соседите. Од пакистанските официјални лица засега нема коментар.
XS
SM
MD
LG