Достапни линкови

Времето сончево со мала облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб северозападен ветер. Попладне во западните делови ќе има услови за изолиран краткотраен дожд, а потоа следува период на стабилно и суво време со благ пораст на температурата.
Утринската температура се движи од девет до 17, а дневната ќе биде од 26 до 34 степени.
Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб ветер од северозападен правец. Утринската температура се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 32 степена.
XS
SM
MD
LG