Достапни линкови

За време на Олимпијадата објавени 150 илјади пораки


За време на Олимписките игри во Лондон биле постирани повеќе од 150 милиони пораки на Твитер, посветени на Олимпијадата. Најмногу пораки имало за Усеин Болд. Кога тој го освои златниот медал во трката на 100 метри биле постирани 74 илјади твитови во минута. После неговата трка на 200 метри излегувале и по 80 илјади твитови во минута. Огромна посетеност имало и кога британскиот тенисер Енди Мареј го победи во финалето Реџер Федерер и по трката 4X100 метри кога победи Јамајка.
XS
SM
MD
LG