Достапни линкови

Во бомбашки напад во Авганистан загинале 5 луѓе


Во бомбашки напад во Авганистан денеска загинале еден градоначалник на област, шефот на локална канцеларија за мир и уште тројца други луѓе. Тие наишле на нагазна-бомба во северниот дел на авганистанската покраината Такар. Локалните власти на нападот ги обвинија талибанските бунтовници. Денеска, исто така бунтовници нападнале полициски конвој во областа Ишкамеш, но нема повредени.
XS
SM
MD
LG