Достапни линкови

Ахмадинеџад на самит за Сирија


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад
Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад ќе учествува на денешниот Исламски самит во Мека, Саудиска Арабија, посветен на ситуацијата во Сирија. Како што е познато, Техеран и Ријад имаат спротивни ставови за тамошниот конфликт. Саудиска Арабија ги поддржува бунтовниците, додека Иран му е клучен сојузник на режимот на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG