Достапни линкови

Во Израел протести против можен напад врз Иран


Десетици израелци демонстрираа синоќа во Тел Авив, барајќи од владата да не го напаѓа Иран и да не ги доведува во прашање животите на израелските граѓани. До протестите дојде по обновените шпекулации дека Израел би можело да го нападне Иран во обид да ја спречат иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG