Достапни линкови

Израелци демонстрираа против напади врз Иран


Десетици израелски демонстранти во Тел Авив ја повикуваа нивната Влада да не го нападне Иран. Собирајќи се пред станбената зграда каде што живее министерот за одбрана, Ехуд Барак, демонстрантите носеа симболи со кои ги осудуваат можните израелски напади. Протестите се случуваат поради обновените шпекулации дека Израел би можел да го нападне Иран во обид да го спречи развивањето на нуклеарната програма на исламската република.
XS
SM
MD
LG