Достапни линкови

Извештај како било реагирано на нападот на Брејвик


Комисија на норвешката влада денеска ќе го претстави извештајот за тоа како полицијата, спасувачките екипи и другите одговорни реагирале на нападите на Андерс Брејвик во јуни минатата година. Во терористичкиот напад на десничарскиот екстремист Андерс Брејвик на островот Утоја загинаа 77 лица, главно млади.
XS
SM
MD
LG