Достапни линкови

Ватикан со резултати за украдените документи


Се очекува денеска Ватикан да ги објави резултатите од истрагата поврзана со собарот на Папата Бенедикт Шеснаесетти, Паоло Габриеле. Тој е осомничен дека на новинарите им доставувал доверливи докумети. Како што претходно беше соопштено, истрагата требаше да утврди дали настојникот на папските одаи имал соучесници кои му помагале во пласирањето на доверливите материјали во медиумите, што се случувало подолг период.
XS
SM
MD
LG