Достапни линкови

Tројца пакистански војници загинaлe во Северен Вазиристан


Најмалку тројца пакистански војници загиaнлe во бомбашки напад во проблематичниоt регион Северен Вазиристан. Исламабад претходно се спротистави на американскиот притисок да започне со полна офанзива против бунтовниците во тој регион. Пакистанските власти соопштија дека воениот конвој наишол на бомба, а од експлозијата едно возило било целосно уништено. Северен Вазиристан е упориште на Талибанци и на припадници на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG