Достапни линкови

Писторијус на завршната церемонија на ОИ ќе го носи знамето на неговата земја


Нaјконтроверзниот учесник на Олимписките игри во Лондон, јужноафриканскиот атлетичар Оскар Писторијус на завршната церемонија ќе го носи знамето на неговата земја. Неговите нозе се ампутирани и тој трча со помош на карбонски помагала. На завршната церемонија нема да им парада на учесниците по земји, туку сите заедно ќе продефилираат, по еден ќе го носи знамето на својата земја.
XS
SM
MD
LG