Достапни линкови

Рог- Лондон ги „освежи“ Олимписките игри


Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет Жак Рог.
Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет Жак Рог изјави денеска дека Лондон ги „освежил“ Олимписките игри. Рог го пофали шефот на Организацискиот комитет Себастијан Коу, а ги пофали и гледачите кои навиваа и ги исполнија стадионите и салите. Претседателот на Меѓународниот Комитет како „посебен“ момент ги издвои солзите на бритaнскиот велосипедист Крис Хој. На листата на „посебни“ според Рог се најдоа и Усеин Болт и Мајкл Фелпс.
XS
SM
MD
LG