Достапни линкови

Сорос се сврши по трет пат


Милијардерот Џорџ Сорос го прослави својот 82 роденден и се сврши по трет пат. Овој пат светскиот филантроп се сврши со двојно помладата 40 годишна Тамико Болтон. Тоа ќе биде трет брак за магнатот, а втор за Болтон. Од неговите претходни бракови Сорос има 5 деца.
XS
SM
MD
LG