Достапни линкови

Временска прогноза- сончево со мала облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Индекстот на УВ зрачењето ќе изнесува седум. Температурата ќе се движи од 22 до 32 степени.
Во Скопје и околината слично време со температура до 28 степени.
XS
SM
MD
LG