Достапни линкови

Албанската полиција заплени еден тон марихуана


Полицијата од Валона во соработка со специјалната гранична полициска единица од Делта форце од Драч кај полуостровот Карабурун заплени еден тон марихуана. Дрогата требало да заврши во Италија.
Италијанската полиција завчера во Венеција заплени 150 килограми марихуана а еден ден пред тоа 116 килограми скриени во возило кое го управувале албански државјани.
XS
SM
MD
LG