Достапни линкови

Голема сообраќајна несреќа во Индија


India -- Commuters disembark from crowded suburban trains during the morning rush hour at Churchgate railway station on World Population Day in Mumbai, 11Jul2012
Четириесет и едно лице загина а седумнаесет се повредени откако автобус излета од патот и падна во провалија длабока 71 метар во планинска област во северниот дел од Индија. Причината за несреќата сеуште не е позната.
Според податоците на СЗО од 2009 година, Индија е светски рекордер во сообраќајни несреќи кои се чести особено во овие планински области.
XS
SM
MD
LG