Достапни линкови

Крос по повод „20 години АРМ“


На кејот на Вардар, кај воениот стадион, министерот за одбрана , Фатмир Бесими и началникот на Генералштабот на АРМ, Горанчо Котески ќе го отворат натпреварот во крос-кантри трчање на 5 километси за мажи и 3 километри за жени кој се одржува по повод 18 август-дебнот на АРМ и јубилејот „20 години АРМ“.
По истиот повод, денеска ќе се одржи и планинско трчање на 12 километри со старт на магистралниот пат Кичево – Охрид.
XS
SM
MD
LG