Достапни линкови

Вечерва на Охридско лето – „Госпоѓица Јулија“


Гостите од Шведска, театарот „Интима“вечер, во рамките на Охридско лето ќе ја изведат претставата „Госпоѓица Јулија“ во режија на познатата шведска актерка, Ана Петерсон.
Со оваа изведба , театарот „Интима“ се вклучува во одбележувањето на стогодишнината од смртта на најпознатиот шведски драматург Август Стриндберг. Претставата ќе биде изведена на Малата сцена на Центарот за култура „Григор Прличев“.
XS
SM
MD
LG