Достапни линкови

Времето денеска-облачно и врнежливо


Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд и грмежи.
Утринската температура ќе достигне до 20 степени, а дневната ќе се движи од 24 до 31 степен.
Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне со локален пороен дожд и грмежи.
Температура до 30 степени.
XS
SM
MD
LG