Достапни линкови

Убиени тројца американски војници во Авганистан


Напаѓач во авганистанска воена униформа, убил тројца американски војници во јужната провинција Хелманд, соопшти денеска портпарол на НАТО во Авганистан. Засега не е познато дали напаѓачот навистина бил припадник на авганистанската армија или пак станува збор за инфилтриран талибанец.
XS
SM
MD
LG