Достапни линкови

Годишнина од загинувањето на припадниците на АРМ кај Љуботенски бачила


Министерот за одбрана Фатмир Бесими и Шефот на Генералтабот на АРМ Горанчо Котевски положуваат цвеќиња на споменикот на загинатите бранители во 2001
Денеска ќе биде одбележана 11 годишнината од загинувањето на припадниците на АРМ во конфликтот во 2001 година кај Љуботенски бачила. Делегација на Владата, како и на Генералштабот на АРМ ќе положи цвеќе пред споменикот на жртвите во село Љубанци, пред споменикот во село Волково и пред споменикот на бранителите во касарната Илинден.
Во општина Ѓорче Петров ќе биде открие нов споменик на бранителите од 2001 година и спомен-чешма во село Волково.
XS
SM
MD
LG