Достапни линкови

Египетската војска се групира во Синај


Египетската војска во Синај
Египетската војска се групира во Синај со цел да се смири насилството на исламските милитанти. Во меѓувреме бедуинските племенски лидери по состанокот со египетскиот министер за внатрешни работи изразија ветување дека ќе помогнат во смирувањето на ситуацијата.
Таквиот чекор доаѓа по барањето на племенските лидери да ги видат телата на милитантите кои ги нападнаа контролните пунктови во близина на границата со Израел и Газа.
XS
SM
MD
LG