Достапни линкови

Притворен рускиот опозициски лидер Удалцов


Опозициониот руски лидер Сергеј Удалцов на протест во Москва
Опозициониот руски лидер Сергеј Удалцов бил притворен во близина на седиштето на Федералниот истражувачки комитет во Москва и е обвинет за обид за организирање на неодобрен протест.
Удалцов треба да се појави пред судот на 16 август, каде може да биде казнет со околу 950 долари, според неодамна усвоениот закон со кој се казнуваат такви дела. Удалцов негира дека планирал организирање на протести.
XS
SM
MD
LG