Достапни линкови

САД го осуди нападот во Авганистан при кој загина вработен на УСАИД


Логото на УСАИД
Американскиот Стејт Департмент го осуди самоубиствениот напад во источен Авганистан при кој загина вработен во УСАИД, како и три војници на НАТО и еден цивил.
Според соопштението работата на Рагеи Абделфатах во изминатата година била клучна во нивните напори за поддршка на политичката, економска и безбедносна транзиција на Авганистан и бил пример за највисоките стандарди на сервисот.
XS
SM
MD
LG