Достапни линкови

Пет лица загинаа во хелихоптерска несреќа во Турција


Пет лица, меѓу кои и тројца руски пожарникари загинаа кога нивниот хелихоптер се урна во турската покраина Мугла. Рускиот хелихоптер бил изнајмен за санкционирање на пожарите, а бил управуван од турски и руски членови на екипажот.
XS
SM
MD
LG