Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно со локален дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, а на места е можна појава на невреме со засилен ветер и град. Температурата ќе се движи од 22 до 34 степени.
Во Скопје и околината ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе достигне до 32 степени.
XS
SM
MD
LG