Достапни линкови

Бугарски цариници заплениле 22 килограми хероин


Thailand -- Bags of heroin seized by the Thai narcotic police department are seen on display before being incinerated in Ayutthaya, 17Sep2011
Бугарските цариници на границата со Турција заплениле 22 килограми хероин скриени во автомобил. Вредноста на запленетата дрога се проценува на 1, 3 милиони евра. Полицијата го уапсила возачот на автомобилот, државјанин на БиХ. Бугарија е една од важните точки на европската мапа за трговија со дрога.
XS
SM
MD
LG