Достапни линкови

Премиерот ќе летува во Турција


Премиерот Никола Груевски.
Премиерот Никола Груевски наредните неколку дена ќе престојува на годишен одмор во Фетије, Турција, информираат од Канцеларијата на премиерот. Како што велат оттаму престојот во Турција на Груевски е на покана на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.
XS
SM
MD
LG