Достапни линкови

Арбен Џафери во тешка состојба


Поранешниот лидер на ДПА и почесен претседател на Централното собрание на партијата, Арбен Џафери, претрпел мозочен удар и е на лекување во Клиничкиот центар во Скопје. Тој вчера бил пронајден во кома во неговиот стан во Тетово. Арбен Џафери долго време боледуваше од Паркинсонова болест и поради тоа се повлече од политиката во 2007 година.
XS
SM
MD
LG