Достапни линкови

Напад врз воено возило во Турција


Еден турски војник загинал, а седумина други биле ранети во денешниот напад врз едно воено возило во градот Измир, јавуваат агенциите. Се прецизира дека најпрвин имало експлозија по што возилото на воената морнарица било нападнато и со автоматско оружје, на што војниците возвратиле. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот, но турските власти велат дека зад него стојат курдите.
XS
SM
MD
LG