Достапни линкови

Жестоки борби за Алепо


Сиријската војска денеска жестоко бомбардирала неколку предградија на Алепо во офанзивата за преземање на контролата врз овој сиријски град од бунтовничките сили. Вчера сиријската војска, лојална на претседателот Башар ал Асад, покрена голема копнена офанзива и успеала да влезе во едно од главните упоришта на бунтовниците во Алепо, предградието Салахедин.
XS
SM
MD
LG