Достапни линкови

Нови поплави во Манила


Во Манила и неговата околина дојде до нови поплави предизвикани од изобилните дождови кои на Филипините не престануваат веќе две недели. Покрената е и нова евакуација на населението во градот во кој живеаат 12 илјади луѓе. Според податоците два милиона од нив се директно зафатени од поплавите. Во поплавите досега загинаа 23 лица.
XS
SM
MD
LG