Достапни линкови

Времето денеска- конечно мало освежување


Времето ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и град. Утринската температура се движи од 12 до 21, а дневната ќе биде од 29 до 37 степени.
Во Скопје претпладне сончево, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Утринската температура се спушти до 19, а дневната ќе достигне до 35 степени.
XS
SM
MD
LG