Достапни линкови

Египет- оставки по инцидентот во Синај


Египетскиот претседател Мухамед Морси.
Египетскиот претседател Мухамед Морси ги разреши шефот на разузнавачката служба и гувернерот на Синај. Промените уследија по инцидентот во неделата, кога во Синај долж границата со Израел загинаа 16 египетски војници. Освен тоа, Морси го прекомандуваше и командантот на воената полиција.
XS
SM
MD
LG